Blog

Latest News
Kitap, Eski Belgeler & Fotoğraf Koleksiyonculuğu

Kitap, Eski Belgeler & Fotoğraf Koleksiyonculuğu

Ne Tür Kağıtlar Efemeradır?

Efemera ürünlerinin arasında okul diplomaları, karneler, otobüs sinema biletleri, piyango biletleri, spor toto kuponları, gazete nüshaları, tanıtım broşürleri, mektuplar, kartvizitler, lokanta menüleri, tapu senetleri, noter senetleri, banka dekontları, çikolata ve sakızlardan çıkan kartlar, sigara kâğıtları, posterler, pasaportlar, fotoğraflar, kartpostallar, düğün davetiyeleri gibi gündelik hayatın ayrıntılarını belgeleyen materyaller sayılabilir.

Kitap Koleksiyonculuğu Yapılıyor mu?

Her türlü kitabın koleksiyonu yapılmaktadır. Daha çok ilk baskı ve prestij kitaplar toplanmaktadır. Osmanlı dönemi kitaplarda koleksiyonerler tarafından özenle aranmaktadır.

Fotoğraf ve Kartpostal Koleksiyonculuğu

Yaygın adıyla Kartpostal (Post-Card, Ansichtskarte) olarak bilinen manzara kartları, doğal güzellikler, kentler, görkemli yapılar ve sanatlı eserlerine ait görünüşlerle, değişik yaşam tarzları ve çalışma şekillerini yansıtan fotoğraf sanatı ürünleridir.

Eski evrak -kitap ve kartpostalları nereye satabilirim?

Size ait olan eski evrak, kartpostal, kitap, dergi, fotoğraf, afiş vb ürünlerinizi bize resim göndererek satabilirisiniz. Uzman kadromuz ve seçkin koleksiyoner ağımızdan aldığımız gerçek piyasa fiyatı ile ürünlerinizi değerinde alıyoruz.

Related Posts

Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesajı gönder