Blog

Latest News
Antika Nedir?

Antika Nedir?

Antika, maddi değeri olan eski eşya demektir. Bir eşyanın ya da sanat yapıtının “antika” sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında az bulunur özellikte olması gerekir. Ne var ki her eski eşya da antika sayılmaz.

Antikalar ünlü bir kişiye ya da belli bir tarihsel döneme ait olabilir. Yalnızca iyi korunmuş eşya da zamanla antika değeri kazabilir. Bunlar resim ya da heykel gibi sanat yapıtları, mobilya ya da kap kacak gibi ev eşyası olabilir. Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları, bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar. Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir

Koleksiyoncular hangi antikalara daha çok ilgi gösteriyor?

Koleksiyoncuların en çok ilgi gösterdikleri bazı antikalar şunlardır: Osmanlı ve cumhuriyet dönemi Cam eşya; saatler; metal eşya; mobilya; seramik ve porselen eşya; halı ve kilim. Eski gümüş, mobilyalar, halı, kilim, işlemeli bez, kadife bezler, yatak örtüleri, bakır eşya, avizeler, tablolar, resimler, kartpostallar, efemeralar, pul, eski paralar, radyo, telefon, daktilo, eski mekanik eşya, el yazması kitaplar, eski çizgi romanlar, taş plak, eski plak ve pikaplar, askeri kıyafetler, kılıç, kamalardır.

Antika ve modern objeler ne amaç ile kullanılıyor?

Antika ve objeler koleksiyonerler tarafından alınırken aynı zamanda ev ve işyeri dekorasyonu için talep görmektedir.

Antika ve objelerimi nereye satabilirim?

Size ait olan Cam eşya; saatler; metal eşya; mobilya; seramik ve porselen eşya; Eski gümüş, mobilyalar, halı, kilim, bakır eşya, avizeler, tablolar, resimler, kartpostallar, radyo, telefon, daktilo, eski mekanik eşya, askeri kıyafetler, kılıçlarınızı bize resim göndererek satabilirisiniz. uzman kadromuz ve seçkin koleksiyoner ağımızdan aldığımız GERÇEK piyasa fiyatı ile ürünlerinizi değerinde alıyoruz.

Related Posts

Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesajı gönder